Jop, například taková obrna. Jako rodič máte u svého dítěte 3 volby:20102010 píše:Nemyslím si, že choroby ustupovaly kvůli očkování. Nebo alespoň očkování nebylo stěžejní.
Mor a cholera ustoupily, aniž by se zavedlo očkování.....
nastuduj si to a porozumis20102010 píše:pro Vit Hnilica
Pokud jsi proti všemu řádně naočkovaný, tak čeho se bojíš???
nastuduj si to ty!!! pokud nemáš po očkování rezistenci, tak nemá očkování vůbec žádný smysl!!!Vit Hnilica píše:nastuduj si to a porozumis20102010 píše:pro Vit Hnilica
Pokud jsi proti všemu řádně naočkovaný, tak čeho se bojíš???
Václave, špatně si mne pochopil a četl můj příspěvek. Zmínka o prasečí chřipce v něm byla zcela vedlejší. Já s povinným očkováním souhlasím jen v případě prokázané epidemie, tedy v případě, že se prokáže, že se choroba začíná opět šířit. Do té doby bych postupně od povinného očkování upouštěl a výskyt choroby přitom sledoval.V dotazu od "tazatele" se jasně zračilo povinné očkování dětí, nikoli tedy proti podvodnům typu prasečí chřipka.
ja to uz studoval ve skole20102010 píše:nastuduj si to ty!!! pokud nemáš po očkování rezistenci, tak nemá očkování vůbec žádný smysl!!!
TAK TO JSI MUSEL STUDOVAT V PLZNI, PROTOŽE O TOM NEMÁŠ ANI PÁRU !!!!!!!!!!!!!!!!Vit Hnilica píše:ja to uz studoval ve skole20102010 píše:nastuduj si to ty!!! pokud nemáš po očkování rezistenci, tak nemá očkování vůbec žádný smysl!!!
A nějaký zdroj by byl?20102010 píše:TAK TO JSI MUSEL STUDOVAT V PLZNI, PROTOŽE O TOM NEMÁŠ ANI PÁRU !!!!!!!!!!!!!!!!Vit Hnilica píše:ja to uz studoval ve skole20102010 píše:nastuduj si to ty!!! pokud nemáš po očkování rezistenci, tak nemá očkování vůbec žádný smysl!!!
V odborných lékařských kruzích se taková debata již vede. Mám pocit, že se např. snížila četnost vakcinace pro některé téměř vymýcené choroby. IMHO je to spíš o lepší lomunikaci lékařských odborníků s veřejností. Musí být schopní důvěryhodně vysvětlit, jaká je situace a nesmí vzbuzovat dojem, že hájí jen své ekonomické zájmy, jak se bohužel v některých případech opravdu děje. Žádný laik nedokáže zodpovědně posoudit, jestli je vakcinace u nebezpečných, i když už jen vzácně se vyskytujících chorob vhodná nebo nikoliv. Samozřejmě lékaři musí být objektivní a pokud povinnost očkování už není akutní, meli by se omezit jen doporučení.Jiri Kaderavek píše:... Já s povinným očkováním souhlasím jen v případě prokázané epidemie, tedy v případě, že se prokáže, že se choroba začíná opět šířit. Do té doby bych postupně od povinného očkování upouštěl a výskyt choroby přitom sledoval.
A abychom si rozuměli - očkování JE řízná nákaza, jejíž cílem je vytvoření protilátek v těle pacienta.20102010 píše:Vaše možnost:
- necháte dítě žít v oblasti s minimálními hygienickými podmínkami a budete doufat že se naočkujete přirozeným způsobem
je postavená nahlavu, protože je to totéž jako nákaza!
Ondra.kl píše:A abychom si rozuměli - očkování JE řízná nákaza, jejíž cílem je vytvoření protilátek v těle pacienta.20102010 píše:Vaše možnost:
- necháte dítě žít v oblasti s minimálními hygienickými podmínkami a budete doufat že se naočkujete přirozeným způsobem
je postavená nahlavu, protože je to totéž jako nákaza!
Dovolil bych si taky připomenout historický vývoj obrny. V předminulém století (18xx) byl výskyt obrny poměrně malý, lidé totiž získali rezistenci právě díky kontaktu s virem v malých koncentracích. Teprve s razantním zlepšením hygienických podmínek v první polovině minulého století došlo k obrovskému nárůstu nemocnosti, který zastavilo a vyřešilo až očkování. V současné době tak bez obrny přežíváme jen a pouze díky očkování.
Pozn. Chcete zrušit povinné očkování kvůli osobní svobodě. Měl by jste si však uvědomit, že svoboda jednoho končí tam kde začíná svoboda druhého. Právo odmítnout očkování tak neznamená to samé jako právo nakazit ostatní. Dovedu si tedy představit, že pokud by tak bylo zrušeno VEŠKERÉ povinné očkování, tak by v odůvodněných případech měla být možnost nařídit neočkovaným osobám karanténu.
Ondrej Profant píše:(Možná to z mého příspěvku nevyznělo, ale samozřejmě jsem se bavil o smysluplných případech, pokud se jedná o blbost, tak by to měla lékařská komora říct a pak to lze změnit, ale připadá mi dosti hloupé o tom rozhodovat poslance...)
NIkoliv, já nic nedoporučuji ;:) Zbytek hezky shrnul Ondřej Profant.20102010 píše: Jenže ty doporučuješ NEŘÍZENOU nákazu !
ad nespolehlivost) Za posledních 10 let se do České republiky přistěhovali cca 200 000 imigrantů, většina z nich nebyla nikdy na nic očkována. Proč si hrajete na riziko nákazy od místních neočkovaných obyvatel? Jaktože vám neočkovaní imigranti nevadí? Nejste náhodou sám podjatý?Ondrej Profant píše:ad nespolehlivost) To je věc pravděpodobnosti a statistiky. Pokud bude mít očkování účinnost 90% a bude plošné, tak je menší šance, že se někdo nakazí a vyvolá epidemii, než když bude mít účinnost 94%, ale bude očkován jen každý padesátý. A epidemie je problém pro všechny, protože se začne hroutit práceschopná populace (není doprava, zaměstnanci etc.).
ad nepodjatost) Ano, ale pokud v to nebudeme věřit, tak nikdy nenajdeme. Občas je třeba zavést dobrý systém, aby se mohl prosadit. (občas je to blbost) Říct, že jsou všichni doktoři neschopní/podjatí etc. nevyřeší žádný problém (stále většina z nich umí léčit lépe než laici).
Jinak tady nebo jinde byla debata o antibiotikách. Moje dětská lékařka nerada předepisovala antibiotika. No ne vždy to bylo příjemné. Třeba jsem zažil zápal plic bez antibiotik (anebo byly nasazeny pozdě - nevybavuji si přesně). No ale nejspíše mi tím zachránila život, jelikož pak jsem dostal nepříjemnou infekci (nejspíš) a léčili mě nějakou drastickou kombinací antibiotik (4x denně nitrožilně, několik druhů)... no dostal jsem se z toho, ale vlastně doteď neví, co to přesně bylo a co mě vyléčilo. Kdybych měl větší rezistenci na antibiotika, tak by mi to jen těžko přilepšilo.
Ondrej Profant píše:
Jinak tady nebo jinde byla debata o antibiotikách. Moje dětská lékařka nerada předepisovala antibiotika. No ne vždy to bylo příjemné. Třeba jsem zažil zápal plic bez antibiotik (anebo byly nasazeny pozdě - nevybavuji si přesně). No ale nejspíše mi tím zachránila život, jelikož pak jsem dostal nepříjemnou infekci (nejspíš) a léčili mě nějakou drastickou kombinací antibiotik (4x denně nitrožilně, několik druhů)... no dostal jsem se z toho, ale vlastně doteď neví, co to přesně bylo a co mě vyléčilo. Kdybych měl větší rezistenci na antibiotika, tak by mi to jen těžko přilepšilo.
Ondrej Profant píše:200 000 imigrantů s tím stále až tak moc nezamává (spočítejte si to přesně jestli chcete, já to, ale dělat nebudu). Navíc imigrant přichází typicky za prací. Zde jde velmi silně o školy, kde se setkávají děti bez reálné možnosti ovlivnit některé věci... když někdo do třídy zavleče vši, tak je velmi rychle mají všichni. Stejně tak s nemocemi. Dospělý má lepší možnosti obrany etc.
Čím sem podjatý? Problém je, že pokud se člověk nechce zcela izolovat (to vyžaduje mimo jiné ohromné finance), tak musí s lidmi žít. Proto je rozumné usilovat o celkově zdravou populaci (stejně tak o co nejmenší míru násilí). A já chci žít svobodně, nechci se izolovat a schovávat. Některé věci je jednoduší řešit plošně a ono to funguje.
Popisujete zanedbání péče při operacích, proto se ptám, kolik z těch operací umíte provést vy? Popřípadě nějaký laik?
Neříkám, že situace je šťastná, ale ve vašich návrzích nenacházím řešení situace.
Ondrej Profant píše:Problém vidím v komplexnosti. Vaše návrhy vytrhávají danou problematiku z kontextu.
Pokud děti nepošlete do školy, tak ten problém jen odkládáte. Dítě potřebuje v jistém směru rizikové prostředí a potřebuje se socializovat. Oboje jde simulovat, ale je to úplně zcestné. Nejjednodušším způsobem je škola, není to vždy hezké prostředí, ale je to dobrá průprava.
Nemluvě o tom, že se zas a znovu bavíme o tom dítěti, nikoliv o tom, co chtějí, mnohdy zcela trhlí, rodiče. Já bych třeba vůbec nebyl šťastný z nějaké individuální výchovy, kde by se o mě starali jen rodiče, či někdo, koho najali rodiče. A mohl bych si vybrat? Jediné k čemu by to vedlo je, že bych byl odtržený do reality, a ve spoustě oborů bych měl zcela podprůměrné vzdělání. (nadprůměrné mohu mít i v tomto systému)
Zas a znovu. Systém to možná není ideální, ale systémy jiné vypadají hůř. A já osobně odmítám, aby plnou moc nad svými dětmi měli rodiče. Koneckonců, kdybychom v tomto byli důslednější (větší propojení sociálky a školy), tak by to postihlo právě ty skupiny na které nadáváte.
Půlku důchodce? No nevím, já budu živit nejméně dva - mé rodiče. A je jedno zda je budu živit přímo, či prostřednictvím daní, ale postarám se o ně. A věřím, že stejně tak převážná většina.
Z mého pohledu, vaše návrhy, hází neuvěřitelnou bezmoc na děti, které si vybrat nemohou. A v 18 jim vysvětlíme: "No to, že nemáš vzdělaní je proto, že tvoji rodiče měli svobodu. Teď máš svobodu ty, je opravdu velká, historicky taková nikdy nebyla. Jo ale asi nenajdeš práci se svou ZŠ."
To je pro mě problém. Svobodu hájím komplexně a k tomu jsou potřeba rovné startovní podmínky - jinak nějaká pozdější svobodná soutěž (tžní, pracovní...) postrádá smyslu a vede pouze k diskriminaci a omezení svobody jedinců, kteří se narodili špatně.
muzu se zeptat na zdroje, ze kterych ziskavate tak uzasne progresivni myslenky?20102010 píše:Ke styku se společností vždy nakonec dojde, je je rozdílo, když je to ve 3 letech nebo 6/7 letech, když je imunitní systém už daleko vyzrálejší. Navíc 6 leté děti už nic neolizují atd, takže šance na nákazu se snižuje.
Narozdíl od tebe mám bohaté znalosti, nebudu však vysvětlovat něco zhulenci, který nic nepochopí a bude se akorát chechtat jako vůl !Vit Hnilica píše:muzu se zeptat na zdroje, ze kterych ziskavate tak uzasne progresivni myslenky?20102010 píše:Ke styku se společností vždy nakonec dojde, je je rozdílo, když je to ve 3 letech nebo 6/7 letech, když je imunitní systém už daleko vyzrálejší. Navíc 6 leté děti už nic neolizují atd, takže šance na nákazu se snižuje.
aha, takze odkud jsou ty znalosti?20102010 píše:Narozdíl od tebe mám bohaté znalosti, nebudu však vysvětlovat něco zhulenci, který nic nepochopí a bude se akorát chechtat jako vůl !
Tos mě dostal Normal dělnická urážka To si někam napíšu Už konečně chápu, proč jsem advokát smažek a zhulenců. Vlastně obhajuju nemonterkovou inteligenciVit Hnilica píše:ale mozna jste to myslel jen jako normalni delnickou urazku, to pak beru
Pak je opravdu na místě jednat s doktory etc. Třeba s těmi z lékařských fakult, když jsou podle vás tak hrozní ti ordinující. U povinných očkování pro děti nemám negativní zkušenost, ani informace o takových případech (v nějaké rozumné míře). A že by se neobjevili vůbec nikde (informace nesbírám s mainstreamu, ale mnohdy i z dost paranoidních zdrojů), to pochybuji.20102010 píše:O škole se já vůbec nebavím. To se nedá vůbec srovnávat. Ze školy nemůžu mít žádné následky, z očkování následky mít můžu a spousta lidí ty následky má !
A to asi nevíš, že montérkářům z plzeňské Škodovky se říkalo solvíňáci, podle prostředku na mytí rukou Solvina.Adam Soukal píše:Tos mě dostal Normal dělnická urážka To si někam napíšu Už konečně chápu, proč jsem advokát smažek a zhulenců. Vlastně obhajuju nemonterkovou inteligenciVit Hnilica píše:ale mozna jste to myslel jen jako normalni delnickou urazku, to pak beru
Neřeším, kdo z vás je blíže pravdě. Vít se ale dokáže pod svůj názor podepsat což ty asi neznámý cizinče "20102010" neumíš a proto je tvoje odpověď razantnější. Jaká to škoda.20102010 píše:Narozdíl od tebe mám bohaté znalosti, nebudu však vysvětlovat něco zhulenci, který nic nepochopí a bude se akorát chechtat jako vůl !Vit Hnilica píše:muzu se zeptat na zdroje, ze kterych ziskavate tak uzasne progresivni myslenky?20102010 píše:Ke styku se společností vždy nakonec dojde, je je rozdílo, když je to ve 3 letech nebo 6/7 letech, když je imunitní systém už daleko vyzrálejší. Navíc 6 leté děti už nic neolizují atd, takže šance na nákazu se snižuje.
Tady už to zbytečně převracíte. Organizmus získává imunitu protože dítě všechno olizuje, nikoli naopak. A je potřeba taky říci, že ne všichni to s úspěchem přežijí. Ono to taky není tak dávno co těhotenství, porod a šestinedělí nepřežilo cca 20% žen a narozených dětí. Ono i v tomto případě platí: "Všeho s mírou".jzvc píše:Ono to decko totiz vsechno olizuje prave proto, aby organismus ziskal imunitu, coz vi kazdy, kdo tomu rozumi, stejne jako ze kazdej clovek zblajzne za zivot minimalne kybl pisku (prevazne jako decko samo).
Přijde mi logické že je to součástí "poznávání světa". Jinak řečeno děti "všechno" ochutnávají (olizují) stejně se na všechno dívají, všechno ohmatávají, očichávají a poslouchají. Dělají to tedy proto že jsou zvídavé.Jiri Kaderavek píše:Nechci se pouštět do této debaty, ale pověz, proč to příroda tak zařídila, že dítě vše olizuje?
Chybný závěr. Budování imunity je samostatný proces. Poznávání světa, resp. existence samotná je jen prostředkem pro přísun podnětů (nejen) imunitnímu systému.Jiri Kaderavek píše:Budování imunity patří mezi poznávání světa.
Nemluvne/batole neni zvidave, to se chova instinktivne. Zvidave zacina byt decko ve fazi kdy zacina mluvit (a to je taky ta faze, kdy se mu zacina vysvetlovat, ze nema vsechno strkat do pusy). Ve fazi ochutnavani decko ani nerozezna chute, maximalne se zasklebi, kdyz je chut jakymkoli zpusobem vyrazna, ale vetsina decek v tyhle fazi klidne zblajzne citron a smeje se pri tom, protoze vidi jak se smeje jeho okoli.Ondra.kl píše:Přijde mi logické že je to součástí "poznávání světa". Jinak řečeno děti "všechno" ochutnávají (olizují) stejně se na všechno dívají, všechno ohmatávají, očichávají a poslouchají. Dělají to tedy proto že jsou zvídavé.Jiri Kaderavek píše:Nechci se pouštět do této debaty, ale pověz, proč to příroda tak zařídila, že dítě vše olizuje?
No, tohle jsem rozebírat nechtěl. Ono je celkem jedno jestli jeho zvídavost je vědomá nebo instinktivní - a ona má obě tyto příčiny. Nic to však nemění na tom že neplatí "Budování imunity patří mezi poznávání světa." ani "decko totiz vsechno olizuje prave proto, aby organismus ziskal imunitu"jzvc píše: Nemluvne/batole neni zvidave, to se chova instinktivne.
Tohle je několik různých problémů na několik dlouhých diskuzí. Teď a tady bych to neřešil.jzvc píše:Ad matky a umrtnost ... kdyz chtej rodit doma.
No já bych si taky nebyl tak úpně jistý. Slyšel jsem o případech, kdy některé děti okusovaly omítku a bylo údajně zjištěno, že jim chyběl vápník.Ondra.kl píše: ...Nic to však nemění na tom že neplatí "Budování imunity patří mezi poznávání světa." ani "decko totiz vsechno olizuje prave proto, aby organismus ziskal imunitu"
lol. vysvětlíte mi, jak ohrožuje ostatní ten, kdo se nenechal očkovat proti tetanu?Vaclav Fortik píše:Už to zmiňoval Ondra Profant - povinným očkováním se společnost brání:
[...]
Tetanu
[...] a dalším nemocem ohrožujícím nejen neočkované, ale populaci obecně.
Jde o to, že člověk asi nebude tak dostatečně znalý na to aby byl schopen z vlastního rozumu si určit jestli chce aby jeho dítěti se zvedla míra úmrtí nebo ne? Zde je tu právě stát, aby člověku zajistit jistotu a pohodlí v tom aby nemusel ztrácet čas nad tím jestli jo nebo ne. Spíše by se měl rodič rozhodovat o tom jestli dítěti dopřeji nějakou soukromou školku nebo ho hodím do státní. O tom si myslím že to celé je.Nikezeus píše: ↑09 led 2019, 13:14Nejde ani tak o vakciny jako takove ,ale o princip respektovani rozhodnuti jednotlivce, jak hodla nalozit se svym zivotem.
Stat by mel do zivota cloveka zasahovat co nejmene. Z principu neni ok, kdyz statni moc nuti jedincum aplikovat si do tela latku XY.
A treba za deti jsou zodpovedni primarne rodice ne stat.
Je to o principu, jestli si chce nekdo znicit zivot drogami je to jeho svobodna vule. Proc jedince chrani stat samotneho pred sebou, kdyz o to ten jedinec nestoji.
Jestli nekdo sam sebe nepripouta v aute je to jeho riziko, nechapu proc by ho mel stat chranit tim ze mu napari 3 body.
Stejne tak jestli se nekdo nechce chranit ockovanim je to jeho vec a jeho riziko, nicmene beru v potaz argumentacni univerzalni klacek o kolektivni imunite. Ale princip svobodneho rozhdnuti jedince ma pro me vyssi hodnotu.
atd.
A co očkování proti nemocem, kde musí být v populaci určitá proočkovanost, aby očkování mohlo fungovat? Např. tuším spalničky? A každý, kdo se odmítne očkovat, tak de facto přispívá k obecnému ohrožení? (když to dotáhnu do extrému)? Takový člověk již ohrožuje své okolí. To je jako povolit lidem jezdit v autě bez brzd. Fajn nápad, dokud s autem nevyjedete na veřejnou komunikaci.Nikezeus píše: ↑09 led 2019, 13:14Nejde ani tak o vakciny jako takove ,ale o princip respektovani rozhodnuti jednotlivce, jak hodla nalozit se svym zivotem.
Stat by mel do zivota cloveka zasahovat co nejmene. Z principu neni ok, kdyz statni moc nuti jedincum aplikovat si do tela latku XY.
A treba za deti jsou zodpovedni primarne rodice ne stat.
Je to o principu, jestli si chce nekdo znicit zivot drogami je to jeho svobodna vule. Proc jedince chrani stat samotneho pred sebou, kdyz o to ten jedinec nestoji.
Jestli nekdo sam sebe nepripouta v aute je to jeho riziko, nechapu proc by ho mel stat chranit tim, ze mu napari 3 body.
atd.
Stejne tak jestli se nekdo nechce chranit ockovanim je to jeho vec a jeho riziko, nicmene beru v potaz argumentacni univerzalni klacek o kolektivni imunite. Ale princip svobodneho rozhodnuti jedince ma pro me vyssi hodnotu.
Nejsem odbornik pres ockovani, ale jestli se nemylim, tak ockovani proti spalnickam neni dozivotni a kolik dospelych se necha proti spalnickam preockovat? Stejne tak v pripade cerneho kasle. Tam uz princip kolektivni imunity podle me trochu drhne. Presto jsem nezaznamenal, ze by napr.v domovech duchodcu byly epidemie spalnicek ci cerneho kasle.Pavel.Moravec píše: ↑10 led 2019, 20:38A co očkování proti nemocem, kde musí být v populaci určitá proočkovanost, aby očkování mohlo fungovat? Např. tuším spalničky? A každý, kdo se odmítne očkovat, tak de facto přispívá k obecnému ohrožení? (když to dotáhnu do extrému)? Takový člověk již ohrožuje své okolí. To je jako povolit lidem jezdit v autě bez brzd. Fajn nápad, dokud s autem nevyjedete na veřejnou komunikaci.
Ono je nějaké očkování, které je povinné pro dospělé? Pokud vím, řešíme tu očkování dětí, které se o ničem svobodně nerozhodují, buď za ně rozhodnou rodiče nebo stát. A stát má imho za úkol chránit ty nejslabší, i proti rozhodnutím jejich bláznivých rodičů.Nikezeus píše: ↑12 led 2019, 19:15Nejsem odbornik pres ockovani, ale jestli se nemylim, tak ockovani proti spalnickam neni dozivotni a kolik dospelych se necha proti spalnickam preockovat? Stejne tak v pripade cerneho kasle. Tam uz princip kolektivni imunity podle me trochu drhne. Presto jsem nezaznamenal, ze by napr.v domovech duchodcu byly epidemie spalnicek ci cerneho kasle.Pavel.Moravec píše: ↑10 led 2019, 20:38A co očkování proti nemocem, kde musí být v populaci určitá proočkovanost, aby očkování mohlo fungovat? Např. tuším spalničky? A každý, kdo se odmítne očkovat, tak de facto přispívá k obecnému ohrožení? (když to dotáhnu do extrému)? Takový člověk již ohrožuje své okolí. To je jako povolit lidem jezdit v autě bez brzd. Fajn nápad, dokud s autem nevyjedete na veřejnou komunikaci.
Ale ockovani jako takove jsem ani resit nechtel, nejsem lekar, v mem predchozim prispevku jsem poukazoval obecnou rovinu svobody volby jednotlivce, zda se necha ockovat ci ne. Direktivni nuceni k lekarskemu zakroku z pozice moci podle me v poradku neni.
Moment. Jakože vynalézt něco jiného než vakcíny v plus minus dnešní podobě? Nebo to jiné má být systém distribuce?
Protože data ze západu ukazují, že bez vynucování očkování získávají rodiče ohrožující svoje děti navrch a neškodí jen svým dětem, ale i celé populaci.Nikola.Indrova píše: ↑13 led 2019, 22:22A proč by tou alternativou nemohlo být např. pouze doporučené očkování (viz Švýcarsko) ?
Protože data ze západu ukazují, že bez vynucování očkování získávají rodiče ohrožující svoje děti navrch a neškodí jen svým dětem, ale i celé populaci.Nikola.Indrova píše: ↑13 led 2019, 22:22A proč by tou alternativou nemohlo být např. pouze doporučené očkování (viz Švýcarsko) ?
https://www.npr.org/sections/goatsandso ... dvlSn6nR8UNikola.Indrova píše: ↑13 led 2019, 22:22A proč by tou alternativou nemohlo být např. pouze doporučené očkování (viz Švýcarsko) ?
Ano, u nás je povinné očkování pro dospělé stanovené zákonem, §45-46, doplněno vyhláškou a očkovacím kalendářem
Až bude kdokoliv, ne jenom ze zdejších, řešit ty procentuálně negativní "zanedbatelné" problémy osobně, pak to bude jistě zajímavější. Stačí si jenom představit ty náklady a emoce spojené s řešením těchto problémů.ypsilonx píše: ↑14 led 2019, 18:39https://www.npr.org/sections/goatsandso ... dvlSn6nR8UNikola.Indrova píše: ↑13 led 2019, 22:22A proč by tou alternativou nemohlo být např. pouze doporučené očkování (viz Švýcarsko) ?
Jak psal kolega, ten článek v odkazu je docela dost vysvětlující.
To je přesně to co si dnešní lidé moc neuvědomují.
Nechme tuto zodpovědnost na státu, když lidé nemají pud sebezáchovy.
Nenechme se zvyklat negativní reakcí na toto, téma v mnohých ohledech jakýkoliv výzkum vyžaduje něco negativního a tím jsou i procentuálně zanedbatelné problémy z plynoucího povinného očkování.
Stačí si představit Gaussovu křivku - vždycky budou extrémní odchylky ať už uděláme cokoliv, takže nikdy se nestane, že by populace byla průměrná.
To už je přirozený výběr, bohužel emoce v tom sice hrají roli, ale uvědomme si, že planeta je přemnožená lidmi, ubude všeho na úkor toho, že jsou země přelidněné.Maria.Vasickova píše: ↑14 led 2019, 23:48Až bude kdokoliv, ne jenom ze zdejších, řešit ty procentuálně negativní "zanedbatelné" problémy osobně, pak to bude jistě zajímavější. Stačí si jenom představit ty náklady a emoce spojené s řešením těchto problémů.ypsilonx píše: ↑14 led 2019, 18:39https://www.npr.org/sections/goatsandso ... dvlSn6nR8UNikola.Indrova píše: ↑13 led 2019, 22:22A proč by tou alternativou nemohlo být např. pouze doporučené očkování (viz Švýcarsko) ?
Jak psal kolega, ten článek v odkazu je docela dost vysvětlující.
To je přesně to co si dnešní lidé moc neuvědomují.
Nechme tuto zodpovědnost na státu, když lidé nemají pud sebezáchovy.
Nenechme se zvyklat negativní reakcí na toto, téma v mnohých ohledech jakýkoliv výzkum vyžaduje něco negativního a tím jsou i procentuálně zanedbatelné problémy z plynoucího povinného očkování.
Stačí si představit Gaussovu křivku - vždycky budou extrémní odchylky ať už uděláme cokoliv, takže nikdy se nestane, že by populace byla průměrná.
Pokud je to očkování proti spalničkám (mimochodem, určitě šlo o monovakcíny) tak zdraví prospěšná, z jakého důvodu to nevyužívá MZ v rámci informování a edukace? Že by o tom nevěděli? Z jakého důvodu prostřednictvím médií vtloukají veřejnosti do hlav, že za všechny epidemie mohou "biomatky teroristky"? Asi je důležitější vyvolat emoce, a nebo je to prostě trochu jinak...
Problém emocí matek je to, že často nacházejí korelaci tam, kde není. Takže pro policy v oblasti očkování to (naštěstí zatím) není stěžejní faktor.Maria.Vasickova píše: ↑14 led 2019, 23:48Až bude kdokoliv, ne jenom ze zdejších, řešit ty procentuálně negativní "zanedbatelné" problémy osobně, pak to bude jistě zajímavější. Stačí si jenom představit ty náklady a emoce spojené s řešením těchto problémů.ypsilonx píše: ↑14 led 2019, 18:39https://www.npr.org/sections/goatsandso ... dvlSn6nR8UNikola.Indrova píše: ↑13 led 2019, 22:22A proč by tou alternativou nemohlo být např. pouze doporučené očkování (viz Švýcarsko) ?
Jak psal kolega, ten článek v odkazu je docela dost vysvětlující.
To je přesně to co si dnešní lidé moc neuvědomují.
Nechme tuto zodpovědnost na státu, když lidé nemají pud sebezáchovy.
Nenechme se zvyklat negativní reakcí na toto, téma v mnohých ohledech jakýkoliv výzkum vyžaduje něco negativního a tím jsou i procentuálně zanedbatelné problémy z plynoucího povinného očkování.
Stačí si představit Gaussovu křivku - vždycky budou extrémní odchylky ať už uděláme cokoliv, takže nikdy se nestane, že by populace byla průměrná.
Pokud je to očkování proti spalničkám (mimochodem, určitě šlo o monovakcíny) tak zdraví prospěšná, z jakého důvodu to nevyužívá MZ v rámci informování a edukace? Že by o tom nevěděli? Z jakého důvodu prostřednictvím médií vtloukají veřejnosti do hlav, že za všechny epidemie mohou "biomatky teroristky"? Asi je důležitější vyvolat emoce, a nebo je to prostě trochu jinak...
Problemom je, ze vakciny nefunguju 100 percentne u jednotlivych ludi. Eektivita vznika celkovym posobenim, ked je spolocnost natolko preockovana, ze choroba sa prakticky nedokaze vyznamnejsie sirit.Nikola.Indrova píše: ↑15 led 2019, 10:465) z logiky očkování, kterou obhajujete, by také neočkovaný a případně nakažený jedinec neměl ohrozit očkovaného, pokud vakcíny fungují. Navíc u neočkovaných jedinců by měly být průvodní projevy nemoci mnohem dříve rozpoznatelné, než u očkovaných jedinců, u kterých se daná nemoc tak jako tak může v určitých případech projevit, což mi přijde mnohem nebezpečnější, protože tak může nemocí ohrozit mnohem větší počet jedinců.
Jsem zastáncem doporučeného očkovaní, tak aby měl každý možnost zodpovědně a samostatně rozhodnout, co je pro něj lepší. Určitě by to ale s sebou neslo zvýšené nároky i na pediatry a jiné lékaře, kteří by tak museli rodičům kvalitně a dostatečně vysvětlit veškerá pro a proti, což dnes u většiny lékařů postrádám.
Cast pro deti povinnych ockovani nechrani dozivotne, jsou tedy nejake statistiky jaka je proockovanost mezi dospelymi, kdyz to nekteri po detech tak tvrde vyzaduji?Zbynek.Janoska píše: ↑15 led 2019, 12:59A taky se zapomíná na to, že někteří lidé očkováni být nemohou a že jediný způsob ochrany pro ně je, když bude proočkovanost tak velká, že choroba vymizí. Pro dítě po chemoterapii je chřipka smrtelná choroba a očkovat se nemůže. To má takové dítě zůstat navždy zavřené samo doma, protože kdyby šlo ven a dostalo od kamaráda spalničky, tak umře?
Po dětech se to vyžaduje, protože u nich je největší riziko, že se nakazí, i největší riziko, že budou mít těžké zdravotní komplikace. Po dospělých se to nevyžaduje, protože pokud se proočkují děti, tak choroby prakticky vymizí a už není nutné, aby se očkovali dospělí. Kdyby se očkovali pouze dospělí, tak budou chráněni, ale nemoci nevymizí, protože mezi dětmi bude malá proočkovanost. U dětí to jde navíc snáze realizovat, protože se to spojuje s povinnými kontrolami u lékaře.
Mezi dospělými je ještě pořád dost vysoké procento těch, kteří spalničky prodělali, takže čistě teoreticky, celková proočkovanost proti spalničkám je u nás cca 60%. Pokud se mluví o snížené proočkovanosti, tak se tím myslí těch nejmenších. Ta aktuálně klesá k 90%.Nikezeus píše: ↑15 led 2019, 13:22Cast pro deti povinnych ockovani nechrani dozivotne, jsou tedy nejake statistiky jaka je proockovanost mezi dospelymi, kdyz to nekteri po detech tak tvrde vyzaduji?Zbynek.Janoska píše: ↑15 led 2019, 12:59A taky se zapomíná na to, že někteří lidé očkováni být nemohou a že jediný způsob ochrany pro ně je, když bude proočkovanost tak velká, že choroba vymizí. Pro dítě po chemoterapii je chřipka smrtelná choroba a očkovat se nemůže. To má takové dítě zůstat navždy zavřené samo doma, protože kdyby šlo ven a dostalo od kamaráda spalničky, tak umře?
Pokud nekdo dohleda, ze proockovanost mezi dospelymi je nizka, tak nerozumim ze necteme kazdou chvili napr. o spalnickach v tom a tom pracovnim kolektivu.
Ptam se uz podruhe ,relevantni informace jsem bohuzel nedohledal a predtim me nekdo odbyl tim, ze ockovani na dospelych neni povinne.
A jak tady Zbyněk správně poznamenal, máme u nás, krom jinak nechráněných (vyvanutí účinnosti, neočkované), také skupinu lidí, kteří nemohou být imunizováni z různých zdravotních důvodů, a mi z toho vyplývá, že je nejsme vzhledem ke skutečnostem schopni chránit ani 99% tní proočkovaností. A co je úplně špatně, tak obviňování rodičů, že mají obavy o zdraví svých dětí v situaci, kdy jsou prokazatelné nežádoucí účinky v důsledku používání vakcín.V dalším modelu autoři vycházejí z měření hladin protilátek u dětí po 10 letech od očkování a předpovídají, že po 20 letech od posledního očkování už nebude 33 % z nich vůči spalničkám chráněno. K vyvanutí imunity očkovaných dochází podle studií z toho důvodu, že očkování nedokáže navodit takovou úroveň ochrany jako přirozené prodělání infekce. Aby se u očkovaných zachovala ochrana, musí docházet k přirozenému boostrování (posilování) imunity, tedy ke kolování infekce v populaci. Pokud je však šíření infekce očkováním účinně potlačeno, nemůže docházet k posilování imunity očkovaných a ta se časem ztrácí. Jakmile poté dojde k průniku infekce do nechráněné populace, hrozí rozsáhlé epidemie.
K přebírání odpovědností: Souhlasíte tedy, aby rodič, který dítě nezaočkuje a ono pak onemocní, šel sedět na doživotí za pokus o vraždu zvlášť trýznivým způsobem?Nikola.Indrova píše: ↑15 led 2019, 10:461) děti nemají pouze matku - takže věřím , že při rozhodnutí o očkování či neočkování jsou účastni i otci
2) onen zmiňovaný pud sebezáchovy je důležitým faktorem právě i u rozhodnutí neočkovat. Stěžejní mi ale přijde hlavně fakt, že počet lidí, které označujete jako ty bez pudu sebezáchovy, je stále značně menší než počet těch, kteří očkují dle zákona. Rozhodnutím neočkovat přebíráte odpovědnost na sebe, i proto se nedomnívám, že by počet neočkujících stoupal, protože mnoha lidem toto nevyhovuje. Nechci upírat zodpovědnost lidem, kteří očkují, mnoho z nich se nad tím jistě také zamýšlí, ale obávám se, že mnoho z nich se bohužel jen řídí zákonem a svým způsobem tak ponechávají zodpovědnost za učiněné rozhodnutí na někom jiném, na někom, kdo však posléze nechce nést zodpovědnost za pro vás procentuálně zanedbatelné negativní následky.
5) z logiky očkování, kterou obhajujete, by také neočkovaný a případně nakažený jedinec neměl ohrozit očkovaného, pokud vakcíny fungují. Navíc u neočkovaných jedinců by měly být průvodní projevy nemoci mnohem dříve rozpoznatelné, než u očkovaných jedinců, u kterých se daná nemoc tak jako tak může v určitých případech projevit, což mi přijde mnohem nebezpečnější, protože tak může nemocí ohrozit mnohem větší počet jedinců.
6) stát ustoupil od od povinného očkování proti tuberkolóze - zde zas vidím obrácený problém, někteří rodiče, ačkoliv nejsou vyhodnoceni jako rizikové skupiny, kde je očkování stále povinné, chtějí dobrovolně očkovat, ale není jim to umožněno, proč ?
7) generace Y (většina dnešních či budoucích rodičů) byla očkována dle zcela jiného očkovacího schématu a rozhodně ne hexavakcínou ve velmi raném věku
Jsem zastáncem doporučeného očkovaní, tak aby měl každý možnost zodpovědně a samostatně rozhodnout, co je pro něj lepší. Určitě by to ale s sebou neslo zvýšené nároky i na pediatry a jiné lékaře, kteří by tak museli rodičům kvalitně a dostatečně vysvětlit veškerá pro a proti, což dnes u většiny lékařů postrádám.
K přebírání odpovědností: Souhlasíte tedy, aby rodič, který dítě nezaočkuje a ono pak onemocní, šel sedět na doživotí za pokus o vraždu zvlášť trýznivým způsobem?Yossi píše: ↑15 led 2019, 19:07[quote=Nikola.Indrova post_id=599732 time=1547545598 user_id=9524]
1) děti nemají pouze matku - takže věřím , že při rozhodnutí o očkování či neočkování jsou účastni i otci
2) onen zmiňovaný pud sebezáchovy je důležitým faktorem právě i u rozhodnutí neočkovat. Stěžejní mi ale přijde hlavně fakt, že počet lidí, které označujete jako ty bez pudu sebezáchovy, je stále značně menší než počet těch, kteří očkují dle zákona. Rozhodnutím neočkovat přebíráte odpovědnost na sebe, i proto se nedomnívám, že by počet neočkujících stoupal, protože mnoha lidem toto nevyhovuje. Nechci upírat zodpovědnost lidem, kteří očkují, mnoho z nich se nad tím jistě také zamýšlí, ale obávám se, že mnoho z nich se bohužel jen řídí zákonem a svým způsobem tak ponechávají zodpovědnost za učiněné rozhodnutí na někom jiném, na někom, kdo však posléze nechce nést zodpovědnost za pro vás procentuálně zanedbatelné negativní následky.
5) z logiky očkování, kterou obhajujete, by také neočkovaný a případně nakažený jedinec neměl ohrozit očkovaného, pokud vakcíny fungují. Navíc u neočkovaných jedinců by měly být průvodní projevy nemoci mnohem dříve rozpoznatelné, než u očkovaných jedinců, u kterých se daná nemoc tak jako tak může v určitých případech projevit, což mi přijde mnohem nebezpečnější, protože tak může nemocí ohrozit mnohem větší počet jedinců.
6) stát ustoupil od od povinného očkování proti tuberkolóze - zde zas vidím obrácený problém, někteří rodiče, ačkoliv nejsou vyhodnoceni jako rizikové skupiny, kde je očkování stále povinné, chtějí dobrovolně očkovat, ale není jim to umožněno, proč ?
7) generace Y (většina dnešních či budoucích rodičů) byla očkována dle zcela jiného očkovacího schématu a rozhodně ne hexavakcínou ve velmi raném věku
Jsem zastáncem doporučeného očkovaní, tak aby měl každý možnost zodpovědně a samostatně rozhodnout, co je pro něj lepší. Určitě by to ale s sebou neslo zvýšené nároky i na pediatry a jiné lékaře, kteří by tak museli rodičům kvalitně a dostatečně vysvětlit veškerá pro a proti, což dnes u většiny lékařů postrádám.
Jo, pro někoho je zjevně překvapením, že nespotřebované léky nepatří do odpadu, ale odevzdávají se v lékárně.Maria.Vasickova píše: ↑15 led 2019, 19:29Na moju otazku, ze ci toto chcela pichnut do dietata ostala zmatena. Nazval by som to pediatrickou demenciou, hodne rozsirenou.[/teze]
No jo, ale vakcína není lék, má to být prevence Čím to, že je plná toxických látek nevhodných ke spláchnutí do výlevky?Ondra.kl píše: ↑15 led 2019, 19:49Jo, pro někoho je zjevně překvapením, že nespotřebované léky nepatří do odpadu, ale odevzdávají se v lékárně.Maria.Vasickova píše: ↑15 led 2019, 19:29Na moju otazku, ze ci toto chcela pichnut do dietata ostala zmatena. Nazval by som to pediatrickou demenciou, hodne rozsirenou.[/teze]
1. Vakcína je taky lék. Slovo lék má dost široký význam.Maria.Vasickova píše: ↑15 led 2019, 19:56No jo, ale vakcína není lék, má to být prevence Čím to, že je plná toxických látek nevhodných ke spláchnutí do výlevky?
Hm,... tož tak... už je mi jasné, z jakého důvodu ta studie roky spala ...jirikral píše: ↑13 led 2019, 16:06Jeden zajímavý článek na téma:
https://www.npr.org/sections/goatsandso ... dvlSn6nR8U
Tento životy ohrožující nesmysl a vlákno tu roky spaly, nechme je dále spát.
Jo, odvádíš pozornost od skutečného problému. Nic nového. Jsem s tím smířenaOndra.kl píše: ↑15 led 2019, 20:061. Vakcína je taky lék. Slovo lék má dost široký význam.Maria.Vasickova píše: ↑15 led 2019, 19:56No jo, ale vakcína není lék, má to být prevence Čím to, že je plná toxických látek nevhodných ke spláchnutí do výlevky?
2. Nemíním spekulovat nad tvrzením z příběhu který jsi našla někde na internetu
3. Do odpadu se nesmí vyhazovat ani Paraleny, chceš z toho vyvodit nějaký závěr?
A tito neočkovaní a navíc jedinci s oslavenou imunitou následně neohrožují ty naočkované, u kterých to nezafunguje ? To mi přijde nebezpečnější než nenaočkované dítě s nenarušeným imunitním systémem.Ivor.Kollar píše: ↑15 led 2019, 11:23Problemom je, ze vakciny nefunguju 100 percentne u jednotlivych ludi. Eektivita vznika celkovym posobenim, ked je spolocnost natolko preockovana, ze choroba sa prakticky nedokaze vyznamnejsie sirit.Nikola.Indrova píše: ↑15 led 2019, 10:465) z logiky očkování, kterou obhajujete, by také neočkovaný a případně nakažený jedinec neměl ohrozit očkovaného, pokud vakcíny fungují. Navíc u neočkovaných jedinců by měly být průvodní projevy nemoci mnohem dříve rozpoznatelné, než u očkovaných jedinců, u kterých se daná nemoc tak jako tak může v určitých případech projevit, což mi přijde mnohem nebezpečnější, protože tak může nemocí ohrozit mnohem větší počet jedinců.
Jsem zastáncem doporučeného očkovaní, tak aby měl každý možnost zodpovědně a samostatně rozhodnout, co je pro něj lepší. Určitě by to ale s sebou neslo zvýšené nároky i na pediatry a jiné lékaře, kteří by tak museli rodičům kvalitně a dostatečně vysvětlit veškerá pro a proti, což dnes u většiny lékařů postrádám.
Vzdy ale budes mat ludi, ktorych nemozes zaockovat z dovodov inych zdravotnych komplikacii, pripadne kvoli prilis mlademu veku, alebo u nich jednoducho pouzivane vakciny nezafunguju. Tym ze je preockovany zbytok populacie, chranis aj zranitelnejsich jedincov. Naopak, ked sa v nasich koncinach neockujes, parazitujes na tom ze ostatni sa zaockovali. Nerozhodujes teda iba o sebe (resp. svojom dietati), ale hlavne o ostatnych ludoch.
To už je dost mimo, ale tak si to obraťte: a co rodič, co naočkuje a jeho dítě bohužel bude mít negativní následky, které ho usmrtí nebo poznamenají na celý život ? Oboje je blbost. Navíc, pokud dítě onemocní, nikde není psáno, že zahyne. A pokud ano (a budu se opakovat - to se může stát i očkovaným dětem) tak neznám větší trest, než onen holý fakt.Yossi píše: ↑15 led 2019, 19:07K přebírání odpovědností: Souhlasíte tedy, aby rodič, který dítě nezaočkuje a ono pak onemocní, šel sedět na doživotí za pokus o vraždu zvlášť trýznivým způsobem?Nikola.Indrova píše: ↑15 led 2019, 10:461) děti nemají pouze matku - takže věřím , že při rozhodnutí o očkování či neočkování jsou účastni i otci
2) onen zmiňovaný pud sebezáchovy je důležitým faktorem právě i u rozhodnutí neočkovat. Stěžejní mi ale přijde hlavně fakt, že počet lidí, které označujete jako ty bez pudu sebezáchovy, je stále značně menší než počet těch, kteří očkují dle zákona. Rozhodnutím neočkovat přebíráte odpovědnost na sebe, i proto se nedomnívám, že by počet neočkujících stoupal, protože mnoha lidem toto nevyhovuje. Nechci upírat zodpovědnost lidem, kteří očkují, mnoho z nich se nad tím jistě také zamýšlí, ale obávám se, že mnoho z nich se bohužel jen řídí zákonem a svým způsobem tak ponechávají zodpovědnost za učiněné rozhodnutí na někom jiném, na někom, kdo však posléze nechce nést zodpovědnost za pro vás procentuálně zanedbatelné negativní následky.
5) z logiky očkování, kterou obhajujete, by také neočkovaný a případně nakažený jedinec neměl ohrozit očkovaného, pokud vakcíny fungují. Navíc u neočkovaných jedinců by měly být průvodní projevy nemoci mnohem dříve rozpoznatelné, než u očkovaných jedinců, u kterých se daná nemoc tak jako tak může v určitých případech projevit, což mi přijde mnohem nebezpečnější, protože tak může nemocí ohrozit mnohem větší počet jedinců.
6) stát ustoupil od od povinného očkování proti tuberkolóze - zde zas vidím obrácený problém, někteří rodiče, ačkoliv nejsou vyhodnoceni jako rizikové skupiny, kde je očkování stále povinné, chtějí dobrovolně očkovat, ale není jim to umožněno, proč ?
7) generace Y (většina dnešních či budoucích rodičů) byla očkována dle zcela jiného očkovacího schématu a rozhodně ne hexavakcínou ve velmi raném věku
Jsem zastáncem doporučeného očkovaní, tak aby měl každý možnost zodpovědně a samostatně rozhodnout, co je pro něj lepší. Určitě by to ale s sebou neslo zvýšené nároky i na pediatry a jiné lékaře, kteří by tak museli rodičům kvalitně a dostatečně vysvětlit veškerá pro a proti, což dnes u většiny lékařů postrádám.
Ok, takže o odpovĚdnsot Vám nejde, spíše o nezodpovědnost. Díky.Nikola.Indrova píše: ↑15 led 2019, 22:04To už je dost mimo, ale tak si to obraťte: a co rodič, co naočkuje a jeho dítě bohužel bude mít negativní následky, které ho usmrtí nebo poznamenají na celý život ? Oboje je blbost. Navíc, pokud dítě onemocní, nikde není psáno, že zahyne. A pokud ano (a budu se opakovat - to se může stát i očkovaným dětem) tak neznám větší trest, než onen holý fakt.Yossi píše: ↑15 led 2019, 19:07K přebírání odpovědností: Souhlasíte tedy, aby rodič, který dítě nezaočkuje a ono pak onemocní, šel sedět na doživotí za pokus o vraždu zvlášť trýznivým způsobem?Nikola.Indrova píše: ↑15 led 2019, 10:461) děti nemají pouze matku - takže věřím , že při rozhodnutí o očkování či neočkování jsou účastni i otci
2) onen zmiňovaný pud sebezáchovy je důležitým faktorem právě i u rozhodnutí neočkovat. Stěžejní mi ale přijde hlavně fakt, že počet lidí, které označujete jako ty bez pudu sebezáchovy, je stále značně menší než počet těch, kteří očkují dle zákona. Rozhodnutím neočkovat přebíráte odpovědnost na sebe, i proto se nedomnívám, že by počet neočkujících stoupal, protože mnoha lidem toto nevyhovuje. Nechci upírat zodpovědnost lidem, kteří očkují, mnoho z nich se nad tím jistě také zamýšlí, ale obávám se, že mnoho z nich se bohužel jen řídí zákonem a svým způsobem tak ponechávají zodpovědnost za učiněné rozhodnutí na někom jiném, na někom, kdo však posléze nechce nést zodpovědnost za pro vás procentuálně zanedbatelné negativní následky.
5) z logiky očkování, kterou obhajujete, by také neočkovaný a případně nakažený jedinec neměl ohrozit očkovaného, pokud vakcíny fungují. Navíc u neočkovaných jedinců by měly být průvodní projevy nemoci mnohem dříve rozpoznatelné, než u očkovaných jedinců, u kterých se daná nemoc tak jako tak může v určitých případech projevit, což mi přijde mnohem nebezpečnější, protože tak může nemocí ohrozit mnohem větší počet jedinců.
6) stát ustoupil od od povinného očkování proti tuberkolóze - zde zas vidím obrácený problém, někteří rodiče, ačkoliv nejsou vyhodnoceni jako rizikové skupiny, kde je očkování stále povinné, chtějí dobrovolně očkovat, ale není jim to umožněno, proč ?
7) generace Y (většina dnešních či budoucích rodičů) byla očkována dle zcela jiného očkovacího schématu a rozhodně ne hexavakcínou ve velmi raném věku
Jsem zastáncem doporučeného očkovaní, tak aby měl každý možnost zodpovědně a samostatně rozhodnout, co je pro něj lepší. Určitě by to ale s sebou neslo zvýšené nároky i na pediatry a jiné lékaře, kteří by tak museli rodičům kvalitně a dostatečně vysvětlit veškerá pro a proti, což dnes u většiny lékařů postrádám.
Konečně kladívko uhodilo na hlavičku .....Kdo je ten nezodpovědný?Yossi píše: ↑15 led 2019, 22:49Ok, takže o odpovĚdnsot Vám nejde, spíše o nezodpovědnost. Díky.Nikola.Indrova píše: ↑15 led 2019, 22:04To už je dost mimo, ale tak si to obraťte: a co rodič, co naočkuje a jeho dítě bohužel bude mít negativní následky, které ho usmrtí nebo poznamenají na celý život ? Oboje je blbost. Navíc, pokud dítě onemocní, nikde není psáno, že zahyne. A pokud ano (a budu se opakovat - to se může stát i očkovaným dětem) tak neznám větší trest, než onen holý fakt.
Každý svého štěstí strůjcem:Adam.Jaros píše: ↑15 led 2019, 23:17Můžeme tohle vlákno nechat hnít, nebo jsme se opravdu rozhodli, že se před sjezdem celostátního fóra položíme na záda a necháme novináři ojet?
No spíš by mě zajímalo z čeho plyne ten strach? - Je větší pravděpodobnost, že moje dítě umře očkované nebo neočkované? -> Podle mě neočkované basta.Janka.Michailidu píše: ↑16 led 2019, 11:56pokusy již byly učiněny nesčetněkrát.. tímhle způsobem zdejší osazenstvo nepřesvědčíš. proti strachu fakta bohužel nefungujou .]
Je to těžké, protože lidé, kteří jsou v té oblasti vzdělaní, prostě nemají čas a ani chuť, aby ve svém volném čase debatovali a vyvraceli pseudoargumenty špaldamatek z youtubových FB konspirací (no offense, to je prostě popis skutečnosti). Plně je chápu, já taky zkusil chvilku šířit osvětu v FB skupině o exekucích.ypsilonx píše: ↑16 led 2019, 12:10No spíš by mě zajímalo z čeho plyne ten strach? - Je větší pravděpodobnost, že moje dítě umře očkované nebo neočkované? -> Podle mě neočkované basta.Janka.Michailidu píše: ↑16 led 2019, 11:56pokusy již byly učiněny nesčetněkrát.. tímhle způsobem zdejší osazenstvo nepřesvědčíš. proti strachu fakta bohužel nefungujou .]
Jak už se tady psalo i o té proočkovanosti - pokud se bude snižovat proočkovanost tím vzroste nemocnost zase na ty nemoci, které jsou dneska utlumeny a ano pravděpodobnost nakažení je malá.
Nicméně to neznamená, že ty viry nebo nákazy neexistují - některé onemocnění se očkují jako umělé upravené patogeny a tak se trénuje imunitní systém aby v prvním kontaktu se zákeřným reálným patogenem nebyl překvapený.
To je jenom zlomek toho co je obsáhlé v problematice očkování...
Toto je velmi vtipny argument v nasej oblasti a historickom kontexte. Pravdepodobne vznikol v niektorej zemi na zapad, ale u nas prilis zmysel nedava. Zrovna v hexavakcine su vsetko generika, povodne bola vyvinuta este za komunistov (ktori sice mali svoje chyby a zaujmy, ale z toho ze by prahli po miliardovom businesse by som ich skutocne nepodozrieval:)
Nekorektně spojuješ různé věci. To já neudělal. To, co ty cituješ, je můj důvod k obezřetnosti. Ohledně hexi píšu úplně něco jiného. A opravdu si nemyslím, že současný business ovládají komunisté, takže, promiň, plácáš páté přes deváté.Ivor.Kollar píše: ↑16 led 2019, 13:52Toto je velmi vtipny argument v nasej oblasti a historickom kontexte. Pravdepodobne vznikol v niektorej zemi na zapad, ale u nas prilis zmysel nedava. Zrovna v hexavakcine su vsetko generika, povodne bola vyvinuta este za komunistov (ktori sice mali svoje chyby a zaujmy, ale z toho ze by prahli po miliardovom businesse by som ich skutocne nepodozrieval:)
Antonino píše: ↑16 led 2019, 13:30Důvody proti očkování (jsou většinou principiální, ne medicínské, ale také ne v rozporu s nimi) a přišly a s našimi malými dětmi:
- v miliardovém businessu nutně existují předpoklady pro loby a korupci
- stát a medicínské loby se chová nesmírně arogantně i v racionálních diskusích
- stát nepřijal systémovou odpovědnost za možné škody, které (povinným) očkováním obecně hrozí (přikazuje, ale nechce nést důsledky) – to kritizují i někteří lékaři.
- reálně neexistuje systém sběru informací na reakci na očkování, který je nutnou komponentou odpovědného povinného očkování
- stát si vynucuje očkování například zákazem vstupu neočkovaných do školek (riziko infekce), aby v roce před školou školu přikazoval všem (i neočkovaným) do školky chodit. To je extrémní nekonzistence a nedůvěryhodnost
- když jsme doma odmítli v podstatě monopolní hexavakcínu a chtěli (levnější), kde není žloutenka, museli jsme si ji plně zaplatit (to je ryzí monopolismus)
- naše dítě má 5 očkování ze 6, přesto je papírově neočkováné (nesmí do školky atd. tedy jsme ekonomicky trestáni, v podstatě vydíráni. Další sankce státu budou pokračovat.
- státu obecně chybí pokora a je v tomto nedůvěryhodný a mnoha podobných případech se tv